.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Antykryzysowe umowy terminowe w praktyce

Info Baza (2011-08-29), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: Poniedziałek,29 sierpnia 2011 r. «

Antykryzysowe umowy terminowe w praktyce

Na podstawie ustawy antykryzysowej łącznie zatrudnienie w ramach umowy na czas określony nie może przekroczyć 24 miesięcy (zakładając, że nie będzie między umowami co najmniej trzymiesięcznej przerwy). Ustawa nie wskazuje jednak ani początkowego, ani końcowego terminu stosowania tej zasady. Czy w związku z tym, w razie zawarcia umowy na czas określony, np. od 1 września 2011 r., w okresie dwóch lat od jej podpisania będzie można zawierać nieograniczoną ilość umów na czas określony, bez ryzyka, że przekształcą się one w stałe umowy?
zobacz więcej »


Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne

Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne - Najczęściej spotykane problemy dotyczące korekt deklaracji SOD, rozliczenie miesięczne i roczne w latach 2004 - 2008. Szkolenia w: Krakowie(22 lipca 2011 r.),Wrocławiu(15 września 2011r.),Katowicach(16 września 2011r.), Poznaniu (19 września 2011 r.),Bydgoszczy (26 września 2011 r.),Warszawie (3 października 2011 r.),Łodzi (4 października 2011 r.),
zobacz więcej »


Kontrola w firmie przeprowadzana z naruszeniem przepisów prawa może zostać skutecznie zablokowana

Jeszcze do niedawna organy kontrolne mogły skutecznie obchodzić ogólne zasady kontroli zawarte w rozdziale 5 ustawy z 2 lipca 2004 o swobodzie działalności gospodarczej. Sytuację tę zmieniła nowelizacja tego aktu prawnego z 19 grudnia 2008. Uszczelniono system prawny, jednocześnie wprowadzono instytucję sprzeciwu, która ma być orężem przedsiębiorców w walce z nadużywaniem prawa przez kontrolerów.
zobacz więcej »


Udzielenie urlopu na żądanie nie jest obowiązkowe

Eksperci Pracodawców RP przypominają, że pracodawca nie ma obowiązku udzielić urlopu na żądanie, w szczególności gdy chce z niego skorzystać w jednym czasie większość pracowników firmy.
zobacz więcej »


Od tego roku firma może bez obciążeń fiskalnych przekazać w ramach programów motywacyjnych swoje akcje pracownikom

W jaki sposób można motywować pracowników do pracy, nie narażając ich ani firmy na konieczność odprowadzenia dodatkowych należności publicznoprawnych? Jednym ze sposób jest przyznanie im akcji spółki, w której pracują.
zobacz więcej »


Limit przychodu, od którego opłaca się składki

Osoba pracująca na kilku etatach lub zmieniająca pracę powinna sprawdzić, czy nie zapłaciła za dużo składek - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-29 08:03Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.