.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dopłata do korzystania z miejsca parkingowego bez składek

Dziennik Gazeta Prawna (2019-04-23), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Spółka prowadzi usługi księgowe. W ramach swojej działalności zatrudnia pracowników i zleceniobiorców. Firma cały czas się rozrasta, co z kolei stwarza problem z dostępnością miejsc parkingowych. Ze względu na to spółka zawarła umowę najmu dotyczącą kilkudziesięciu miejsc parkingowych z zarządcą budynku, w którym znajduje się jej siedziba – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Firma daje swoim pracownikom możliwość parkowania na tych miejscach po cenie niższej niż rynkowa. Pracownicy mogą korzystać z takiego udogodnienia na podstawie wewnętrznych przepisów o wynagradzaniu.

Spółka miała jednak wątpliwości, czy wartość dofinansowania (tj. różnica pomiędzy ceną nabycia usługi a ponoszoną przez pracownika odpłatnością) należy uwzględnić w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.

ZUS uznał (decyzja z 20 marca 2019 r. DI/100000/43/229/2019), że nie. Wskazał, że jeżeli świadczenie na rzecz pracownika wynikające z regulaminu wynagradzania przybiera postać zakupu po cenach niższych niż detaliczne artykułów, przedmiotów lub usług oraz nie stanowi ekwiwalentu w formie pieniężnej, to nie opłaca się od niego składek na ubezpieczenia społeczne.

W praktyce oznacza to, że wyłączeniu z podstawy wymiaru będzie podlegała różnica pomiędzy ceną nabycia usługi a ponoszoną przez pracownika kwotą.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 23 kwietnia 2019 r.
dodano: 2019-04-23 10:30Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.