.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Bezrobotny dostanie dodatkowe pieniądze

Dziennik Gazeta Prawna (2020-05-18), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Do 1,2 tys. zł ma wzrosnąć zasiłek dla bezrobotnych, tak wynika z zapowiedzi Mateusza Morawieckiego. Premier deklaruje również wprowadzenie dodatku solidarnościowego w wysokości 1,3 tys. zł przez trzy miesiące dla tych, którzy utracili pracę w efekcie pandemii koronawirusa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Jak zaznaczył, działania te mają wesprzeć osoby, które znalazły się w trudnym położeniu, i umożliwić im jak najszybszy powrót na rynek pracy. 
 
Propozycje dotyczące podniesienia kwoty zasiłku dla bezrobotnych mieli też senatorowie. W poprawkach do tarczy 3.0 (czyli ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – Dz.U.) proponowali m.in. podniesienie go do 1,8 tys. zł miesięcznie. Posłowie nie poparli jednak tych zmian. Podwyżkę zasiłku do 1,3 tys. zł zapowiadał też prezydent Andrzej Duda. 
 
Obecnie podstawowa kwota zasiłku dla bezrobotnych – dla osób z okresem zatrudnienia od 5 do 20 lat, wynosi 861,40 zł w czasie pierwszych 90 dni jego pobierania, a potem 676,40 zł. Osoby ze stażem pracy przekraczającym 20 lat mogą otrzymywać zasiłek w wysokości 120 proc. jego podstawowej kwoty, a z mniejszym niż 5 lat – w wysokości 80 proc. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 18 maja 2020 r. 
dodano: 2020-05-19 10:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.