.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zielone światło dla kas programowych

Dziennik Gazeta Prawna (2020-06-01), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Dziś (1 czerwca br.) wchodzą w życie przepisy dwóch rozporządzeń dotyczących kas programowych, czyli na tablet lub telefon, działających online. Samych takich kas na razie jeszcze nie można kupić – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Jedno rozporządzenie – w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania (Dz.U. z 2020 r. poz. 957) określa wymogi techniczne dla producentów. To, czy dany program je spełnia, sprawdzi Główny Urząd Miar. Nie będzie więc można sprzedawać oprogramowania bez homologacji GUM. 
 
Drugie rozporządzenie określa grupy podatników, którzy będą mogli używać takich kas (Dz.U. z 2020 r. poz. 965).
 
Z rozporządzenia wynika, że nowe rozwiązanie jest dozwolone w branży transportowej, hotelarskiej, turystycznej i restauracyjnej. Z kas programowych mogą korzystać też sprzedawcy: węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.
 
Wprawdzie branże hotelarska i gastronomiczna oraz sprzedawcy węgla i brykietu mieli rozpocząć ewidencję na tego typu kasach (działających online) najpóźniej od 1 lipca br., ale obowiązek ten zostanie im przesunięty o pół roku. Wynika to z projektu rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Projekt ten nadal jeszcze jest w konsultacjach. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 1 czerwca 2020 r. 
dodano: 2020-06-01 10:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.