.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

„Rehabilitacja 25 plus” – nabór wniosków na rok szkolny 2020/2021

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2020-06-26), autor: Wydział Ds. Komunikacji, oprac.: GR

Do 5 sierpnia 2020 roku można przystąpić do programu „Rehabilitacja 25 plus”. Do składania wniosków PFRON zaprasza podmioty prowadzące OREW, ORW, SPdP oraz inne placówki edukacyjne, które będą udzielać wsparcia osobom z niepełnosprawnościami.
 
Pilotażowy program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, realizowany z sukcesem już od dwóch lat, pozwala na utrzymanie samodzielności i niezależności oraz daje szansę na aktywność zawodową. Adresowany jest do podmiotów prowadzących ośrodki rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawcze, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, szkoły przysposabiające do pracy oraz inne placówki edukacyjne. Umożliwia objęcie wsparciem tych absolwentów z niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu głębokim lub niepełnosprawnościami sprzężonymi), którzy nie są zatrudnieni i nie korzystają z rehabilitacji społecznej w placówkach dziennej aktywności (np. środowiskowych domach samopomocy czy warsztatach terapii zajęciowej). 
 
W roku szkolnym 2020/2021 stawka osobowa przypadającą na jednego beneficjenta programu miesięcznie wynosi 2500 złotych. 
 
W ramach programu uczestnicy mają zapewnioną całodzienną opiekę, możliwość udziału w zajęciach usprawniających i terapeutycznych oraz kołach zainteresowań. Otrzymują pomoc psychologiczną i wsparcie w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych. Indywidualnie dobrane zajęcia przyczyniają się do poznania ich osobistych uzdolnień i upodobań, rozwijania potencjału i wzmacniania samodzielności. Dzięki temu większość z tych osób będzie dobrze przygotowana do podjęcia pracy w zatrudnieniu wspomaganym na otwartym lub chronionym rynku pracy. 
 
Wnioski o przyznanie środków finansowych na realizację programu należy złożyć do właściwego terytorialnie oddziału Funduszu.

Więcej na: www.pfron.org.pl 
dodano: 2020-06-30 10:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.