.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kopciucha wyśledzą kominiarz policjant i strażnik miejski

Dziennik Gazeta Prawna (2021-03-03), autor: Katarzyna Nocuń, oprac.: GR

1 lipca tego roku ruszy ewidencja źródeł ogrzewania (CEEB – Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków). Oznacza to, że wszyscy właściciele budynków będą mieli 12 miesięcy na złożenie deklaracji dotyczącej źródła ogrzewania – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Gminy otrzymają narzędzie kontroli mieszkańców i firm, którzy trują powietrze. Za niezłożenie deklaracji o źródle ogrzewania ma bowiem grozić grzywna. Ukarać za to mandatem będzie mogła policja (do kwoty 500 zł), straż gminna i wojewódzki inspektorat ochrony środowiska. Z kolei sprawę do sądu będzie mógł zgłosić wójt, burmistrz i prezydent miasta (jako oskarżyciel publiczny) – wówczas maksymalna grzywna, która będzie groziła właścicielowi nieruchomości, to 5 tys. zł.
 
Samorządy są jednak zaniepokojone obszernością obowiązków, które zostają na nie nałożone bez finansowania. W dodatku dane mają być aktualizowane i weryfikowane podczas kontroli. Będzie się ona odbywać na przykład podczas rutynowego sprawdzania przewodów kominowych.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 3 marca 2021 r. 
dodano: 2021-03-03 10:20Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.