.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak pracować na rencie

Gazeta Wyborcza (2010-06-23), autor: Ewa Furtak, oprac.: GR

Gazeta Wyborcza z 23 czerwca 2010 r. publikuje szereg ważnych dla pracujących rencistów pytań. Są wśród nich również dwa poniższe:

62-letni Pan Marcin pobiera rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Ma mieszkanie po rodzicach, które wynajmuje, i osiąga z tego dochód w wysokości 700 zł miesięcznie. Czy ta kwota może mieć wpływ na wysokość jego renty?

Nie odpowiada ekspert współpracujący z „GW”. Przychody z tytułu dzierżawy nieruchomości nie są brane pod uwagę, pod warunkiem że nie ma to związku z prowadzeniem przez nas działalności gospodarczej. Na wysokość renty wpływu nie mają także zapomogi, darowizny, przychody z tytułu praw autorskich i patentowych.


50-letnia Pani Anna jest na rencie z tytułu częściowej niezdolności do pracy od trzech lat. Dorabia sobie, pracując na pół etatu w biurze rachunkowym. Czy może wystąpić do ZUS o ponowne ustalenie wysokości renty?

Tak. Ponieważ wypracowała sobie kolejne okresy składkowe i nie składkowe. Pamiętać należy, że ponowne ustalenie wysokości renty odbywa się na wniosek ubezpieczonego.


Więcej w Gazecie Wyborczej z 23 czerwca 2010 r.

dodano: 2010-06-24 11:07







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.