.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowelizacja ustawy o podatku VAT

Info Baza (2010-12-03), autor: Info Baza

Nowelizacja ustawy o podatku VAT

Ustawa z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 226 z 30 listopada 2010 r. (poz. 1476) i wejdzie w życie 1 stycznia 2010 r. z wyjątkiem art. 2. który obowiązuje od daty ogłoszenia, tj. 30 listopada 2010 r.
zobacz więcej »


Zmiany w ustawie o podatku VAT od 1 stycznia 2011 roku oraz aktualne orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, Sądów Administracyjnych, a także organów administracji podatkowej

Szkolenia w Poznaniu (16 grudnia 2010 r.) i Warszawie (17 grudnia)
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji: Cięcia będą wcześniej

Już od 1 marca znikną dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z ustalonym prawem do emerytury i orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim i umiarkowanym. Pierwotnie miał to być 1 kwietnia.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o podatkach dochodowych

Ustawa z 25 listopada 2010 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 226 z 30 listopada 2010 r. (poz. 1478).
zobacz więcej »


Kratka odchodzi do historii: Sejm przyjął zmiany w ustawie o VAT

Likwidacja pełnego odliczenia VAT-u od aut z kratką jednak od stycznia. Sejm nieoczekiwanie przegłosował zmiany w ustawie o VAT, które ograniczą do 6 tysięcy złotych odliczenie podatku od firmowych aut. Samochody z kratką pod względem podatkowym teraz będą traktowane
tak samo, jak zwykłe osobowe – co oznacza, że zapewne znikną z rynku.
zobacz więcej »


Analiza sytuacji finansowej pracodawców ubiegających się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych

Opracowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 3 grudnia 2010 r.
zobacz więcej »


Niepełnosprawni emeryci będą zatrudniani na zlecenie

W najbliższym czasie zakłady pracy chronionej mogą składać wypowiedzenia zatrudnionym emerytom. Ich wynagrodzenie nie będzie bowiem dofinansowane ze środków PFRON. Tak wynika z ustawy z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. nr 226, poz. 1475), która została ogłoszona 30 listopada tego roku – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Ustawa antykryzysowa: Złagodzono wymogi wsparcia dla firm

Chcielibyśmy skorzystać z dobrodziejstw ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu. Jednak spadek obrotów naszego przedsiębiorstwa wyniósł 20 proc. i nie spełniamy wymogów ustawowych. Czy zostaną one zmienione – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


ZUS doradzi niepełnosprawnym

6 grudnia 2010 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych”.
zobacz więcej »


Informator ZUS dla osób niepełnosprawnych

Obejmuje m.in. problematykę uzyskiwania rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych oraz zagadnienia dotyczące waloryzacji rent. Omawia organizację orzecznictwa lekarskiego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i uprawnienia pracownicze osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-03 13:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.